DMD Sewris


SERWIS PROJEKTORÓW
STRONA GŁÓWNA
Zadzwoń do nas: 695 805 085   

Czyszczenie i konserwacja projektorów - Kraków


 


Serwis przykłada bardzo durzą uwagę do odpowiedniej konserwacji i czyszczenia projektora.
Napatrzyliśmy się na urządzenia które trafiały do nas po rzekomej konserwacji jednak nie miały z nią nic wspólnego.
Konserwacja projektora jest bardzo istotna dla jego prawidłowego i długiego działania, ponadto przedstawiliśmy na wykresach jaki ma to wpływ na same koszty eksploatacji lampy ale nie tylko bo również usterki samego projektora.
Każda nasza konserwacja jest przeprowadzana w profesjonalny sposób. Projektor praktycznie rozbierany jest na czynniki pierwsze po czym wszystkie elementy są czyszczone i konserwowane. Elementy takie jak polaryzatory myte są specjalnymi środkami oraz w wanience ultradźwiękowej. Nie ma możliwości aby nasi technicy (przedmuchali projektor jak robi to 70% serwisów). Ponadto niefachowe czyszczenie może spowodować uszkodzenie polaryzatorów co jest bardzo częstym przypadkiem. Urządzenia które trafiają do nas po niefachowych konserwacja często mają uszkodzone polaryzatory których nie wolno dotykać (o czym nie wszyscy wiedzą).
Każda nasza konserwacja jest dokumentowana zdjęciami które pozostają w dokumentacji serwisowej zlecenia. Dlatego macie pewność że zrobimy to najlepiej jak to możliwe.

Czyszcenie i konserwacja

(zobacz dlaczego to jest ważne)
- Układów optyki
- Układów chłodzenia
- Te czynności opłacaja sie wykonać (zobacz dlaczego) oraz (ile kosztuje konserwacja)

Najczęstszymi przyczynami uszkodzenia projektorów nie jest jego długie użytkowanie ale brak odpowiedniej konserwacji i czyszczenia projektora w szczególności dla projektorów w technologii LCD.
Projektory w technologii DLP nie są tak bardzo narażone na usterki w wyniku braku konserwacji jak LCD ale brak konserwacji też ma to swoje znaczenie dla pracy np. Koła kolorów w którym zacierają się silniki lub dla chłodzenia procesora DMD co jest najczęstszymi usterkami w projektorach DLP.
W przypadku braku czyszczenia i konserwacji projektorów LCD kurz który dostał się do środka wypala się na bardzo delikatnych polaryzatorach i analizatorach w układzie optyki, w wyniku czego obraz przebarwia się oraz znacznie traci na jasności, brak jest również białego koloru. Najczęściej wtedy jest już za późno na czyszczenie i zostaje tylko wymiana takiego polaryzatora lub całego układu polaryzatorów i analizatorów. Koszty takich napraw przewyższają wtedy czasem wartość urządzenia.

Jaki wybrać projektor nowy - Podrady serwisu

Jaki wybrać projektor używany - Podrady serwisu


Porównanie kosztów konserwacji z kosztami napraw.

Wykres stworzony na podstawie 50 napraw serwisowych

wykres zależności kosztów konserwacji od kosztów napraw

Statsytiki uszkodzeń projektorów w przypadku braku konserwacji.

Wykres stworzony na podstawie 150 projektorów zakupinych na przełomie 5 lat

wykres uszkodzeń projektorów - brak czyszcenia


Adres serwisu:

DMD Serwis - Kraków
ul.Białoruska 65,
30-638 Kraków

Odbieramy też urządzenia własnym kurierem (dojazd na terenie krakowa GRATIS)

serwis@projektory.sos.pl
dmd.krakow@gmail.com
tel: 695 805 085

Formularz kontaktowy

Godziny otwarcia:

Pn-Pt 8:00 - 18:00

NAPRAWIAMY PROJEKTORY WSZYSTKICH PRODUCENTÓW