DMD Serwis


NAPRAWA
PROJEKTORÓW
Zadzwoń do nas: 695 805 085   

Lampy do projektorów i regeneracja lamp - Kraków


Specjalizujemy sie w wymianie i regeneracji lamp do projektorów.

Posiadamy w swojej ofercie lampy oryginalne ale również sprawdzone zamienniki dobrej jakości. O ile przy lampach oryginalnych nożna zaufać producentowi to jeśli chodzi o zamienniki to trzeba wybrać takie które są sprawdzone i przetestowanie oraz producent ich jest znany.
Zawsze przestrzegamy naszych klientów przed zamiennikami niewidomego pochodzenia. Takie zamienniki zamienniki często są produkowane bez zachowania odpowiedniej jakości i objawem jest słabsze świecenie zamiennika niż oryginału. Spowodowane jest to nie słabszym żarnikiem ale np. złym ustawieniem ogniskowej.

Czy zamienniki lamp do projektorów są złej jakości ?
Oczywiście że nie ale trzeba uważać przy zamiennikach od niewiadomych dostawców. Jest sporo firm które produkują zamienniki naprawdę dobrej jakości.


Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzenia lamp?
Najczęstszymi przyczynami uszkodzenia lamp do projektorów jest nie jego długie użytkowanie ale brak odpowiedniej konserwacji i czyszczenia projektora.
Ponadto uruchamianie nie schłodzonego projektora najczęściej powoduje uszkodzenie lamp.
Dzieje się tak dlatego że podczas uruchamiania projektora napięcie na lampie przez chwile jest wyższe niż przy normalnej pracy po to aby lama wystartowała, jednak jeśli lampa w momencie uruchamiania nie jest schłodzona ma zupełnie inne parametry pracy i w momencie podania na lampę wyższego napięcia niż przy pracy lampa często nie wytrzymuje i wybucha. Dlatego w przypadku np. zaniku napięcia nie wolno włączać projektora dopóki lampa sama się nie schłodzi. Czas samoistnego schłodzenia lampy trwa zazwyczaj około 10-15 min.

Serwis specjalizuje sie wymianie lamp do projektorów marek:

Acer, BenQ, Sony, NOBO, Epson, CASIO, Sanyo, Hp, LG, Nec, Dell, Sharp, Philips, Optoma, Infocus, Toshiba, Hitachi, ViewSonic, Panasonic, Mithubishi

Przy zakupie lampy w naszym serwisie - Wymiana Gratis

Czyszcenie i konserawacja projektora przy każdej wymianie lampy

Najczęstrze przyczyny uszkodzenia lamp

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia lamp jest przekroczenie limitu godzin. W większości przypadków lampy do projektorów mają żywotność nie mniejszą niż 2000 h - 5000 h wiec nie jest to mało. Jednak wiele uszkodzeń lamp jest spowodowane brakiem konserwacji i przegrzewaniem się lampy jak również zaników w zasilaniu. Wiec warto zadbać o to żeby w razie awarii prądu nie włączać projektora przy nieschłodzonej do końca lampie.

Reset Loiczniia godzin Lampy Panasonic PT-AT6000E - PT-AT5000
Wejść w menu: Opcje / Licznik Lampy / i przytrzymać przycisk Enter 3 Sekundy projektor sie wyłaczy i po wysygnięciu uruchomi sie z wyzerowanym licznikiem godzin

Adres serwisu:

DMD Serwis - Kraków
ul.Białoruska 65,
30-638 Kraków

Odbieramy też urządzenia własnym kurierem (dojazd na terenie krakowa GRATIS)

serwis@projektory.sos.pl
dmd.krakow@gmail.com
tel: 695 805 085

Formularz kontaktowy

Godziny otwarcia:

Pn-Pt 8:00 - 18:00

NAPRAWIAMY PROJEKTORY WSZYSTKICH PRODUCENTÓW